Tak jo, tohle bude nejspíš trošku delší předmluva před samotnejma fotkama. Minulej rok jsem se namotal k Ty Nikdy partě a odfotil pár sólo a společnejch koncertů. V březnu mě kluci vzali na session na chatě, kde v podstatě začal celej proces tvorby nový Akta X desky. Už to pro mě byl zážitek a poprvý jsem vlastně viděl vznik alba od výběru beatů až po finální nahrání. (O chatě udělám ještě solo blog post) Kluci na chatě napsali a nahráli demo verze většiny tracků a já to celý zdokumentoval.

Asi měsíc po chatě jsme jeli desku nahrávat do RedBull Music Studios v Berlíně. Pro mě opět obří zážitek a zkušenost. Celejch pět dní v Berlíně bylo skvělějch. Jezdili jsme po Kreuzbergu na kolech, přes den jsme trávili čas ve studiu a večer jsme se flákali v barech a u Dědka před sámoškou. Párkrát to byly náročný noci a fakt cenim, že boys šli ráno do studia a navíjeli desku, jak kdyby nic.

Co se týče focení, měl jsem celkem volnou ruku a v podstatě jsem nebyl ničim vázanej, což bylo pro mě strašně super. V podstatě to probíhalo tak, že kamkoliv šli kluci já šel za nima s foťákem a zaznamenával jsem uplně běžný momenty a chvilky, který dohromady vyformovali celej příběh a atmosféru nahrávání. Občas jsme samozřejmě dali malej shoot a já si kluky sám korigoval, ale ze studia je 95% momentek, což mě mega baví. Některé fotky co tady uvidíte jsou součástí coveru a bookletu, kterej graficky zpracoval Zerwox. Doufám, že vás ty fotky aspoň trochu přenesou do studia a ukážou i jinou stránku celýho Labelu.

Jsem mega rád a vděčnej, že jsem tohle celý mohl absolvovat a přispět k vytvoření skvělý rapový desky, která zas píše kus historie československý scény. Pamatuju si jak jsem třeba ve 14ti poslouchal první Label desku a denně jí s kámošema holil a hltal každej bar. Kdyby mi v tý době někdo řekl, že budu za 6 let u vzniku druhýho Ty Nikdy počinu, tak mu hodim korunu, ale stalo se.

Chtěl bych poděkovat všem lidem z Ty Nikdy a Redbullu za důvěru, zážitky a všechnu tu srandu. Vy teď mrkněte na fotky a hlavně si poslechněte AKTA X !